Şartlar ve Koşullar


Sipariş ve Teslimat Şartları

klipssepeti.com adresinden verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, verilen siparişlerin takibi, kargo ücreti ve diğer sipariş bilgileri hakkındaki bir çok konuyu bu sayfada bulabilirsiniz.

Kargo ücreti ne kadar? 
Kargo gönderileri Türkiye'nin her iline anlaşmalı ARAS kargo firması ile gönderilmektedir.  Alışverişlerinizde gönderim ücreti kargo firmaları ile yapılan anlaşmalara göre farklılık göstermektedir.

Ortalama kargo ücreti 15TL dir.
K.K.T.C'ye ürün gönderimi yapılamamaktadır.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek? 
www.klipssepeti.com siparişleriniz, satın alınan ürünün içeriğine göre yapılan özel korunaklı paketleme işlemlerinden sonra aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Stokta yok ise satın aldığınız ürünlerin kargoya teslim 3 iş günü ile sınırlıdır. Siparişleriniz, sipariş tarihinizden itibaren en geç 3 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten genellikle 1 gün sonra, adresinize teslim edilmektedir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 
Siparişinizin takibini 'Hesabım' bölümünün altından ya da ana sayfanın altındaki  'Sipariş Takibi' bölümünde yapabilirsiniz.

Siparişiniz Hazırlanıyor ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.
Ürününüz kargoya verildi Ürününüzün paketlemesinin yapılıp kargo firmasına teslim edildiğini gösterir .Kargo takip numaranıza tıklayıp kargo firmasının nerede olduğunu görebilirsiniz demektir.
Siparişiniz iptal edildi. Para iadesi kredi kartınıza yapıldı ifadesi sizin isteğiniz üzerine verdiğiniz siparişi iptal edip ödediğiniz tutarın kredi kartınıza iade edildiğini göstermektedir.

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak? 
Anlaşmalı kargo firmaları teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi ilgili kargo şubesinde 2 iş günü bekleteceklerdir. Kargo firmaları adreste bulamadıklarında “Ziyaret Notu” bıraktıktan sonra tekrar adrese uğrama yapmamaktadırlar. Teslim edilemedi notu aldığınız zaman siparişinizi ilgili kargo şubesinden sizin gidip almanız gerekmektedir. Aksi takdirde 2 iş günü içerisinde teslim alınmayan kargolar www.klipssepeti.com deposuna iade edilmektedir.
klipssepeti.com sitesinden verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 
Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık, eksiklik, kutuda kırılma yada ıslanma gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir. Kargoyu kontrol etmeden teslim almanız durumunda kutu içerisinden çıkabilecek eksik ya da taşıma sırasında oluşabilecek kırılma olaylarından kargo firması mesul olmayacağı için zor durumda kalabilirsiniz. Lütfen kargo kolilerinin sağlam olarak size teslim edildiğinden emin olunuz.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım? 
Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'Destek' sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en  kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 530 6355215 no'lu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilir ya da info@klipssepeti.com adresine mail atabilirsiniz.


İstanbul Adalar'a Kargo Hakkında 
İstanbul Adalar ilçesine anlaşmalı kargo gönderimi yapılmamaktadır.

İstanbul içi sevkiyatı hakkında 
İstanbul'da bazı ilçelere anlaşmalı kargo ulaşımı haftanın belli günlerinde yapılmaktadır.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler 
- Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayınız. Tutanak tutulması çok önemlidir. Bu hasarı ya da eksikliğin sizden dolayı değil kargo firması tarafından olduğunu gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürünleriniz tarafınıza hemen kargolanacaktır. Tutanak sayesinde klipssepeti.com yetkilileri de kargo firmasının sigortasından gerekli olan hasarın bedelini alabilecektir.

- Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

- Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.

- Siparişinizde ki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.

- İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.